webová řešení webová řešení

Webové stránky a aplikace

Mohly by Vás zajímat také hotové aplikace - Internetové aplikace na míru

Kvalitní web by měl být dobře použitelný po všech stránkách, přístupný pro všechny uživatele, dobře optimalizovaný pro vyhledávače. Měl by mít kvalitní grafický design, nápad, jiskru a něco víc než konkurence. Hlavně by však měl odpovídat požadavkům zadavatele=Vás. Měl by plnit Vaše cíle v oblasti webového marketingu a prezentace firmy na internetu.

"Špatně vytvořený web svého majitele připravuje až o 30% potenciálního zisku. Stránky navíc ztrácí i další zákazníky, o které přicházejí v rámci SEO optimalizace tím, že se správně nezobrazují ve fulltextových vyhledávačích jako je Google nebo Seznam. Jste skutečně přesvědčeni, že vaše tvorba www stránek odpovídá současným standartům?"

(zdroj: Building Accessible Websites, únor 2002)

Kompletní realizace v sobě spojuje úplné zpracování grafického designu, přípravu potřebných XHTML šablon, optimalizaci pro vyhledávače a v případě potřeby také nasazení redakčního systému a implementaci obsahu.

Stanovení cílů

Pro naši kvalitní práci s klientem probereme a specifikujeme cíle a přínosy, které od své webové prezentace očekává. Mít přesně specifikovaný cíl je jedna z nejdůležitějších věcí. Díky jemu pak v průběhu realizace webu víme kam jít.

Návrh struktury a funkčnosti webu - analýza a strategie

Na základě vhodně navrženého cíle pak pokračujeme v podrobnější specifikaci celé www prezentace. Navrhneme a specifikujeme funkčnost všech částí webu. Navrhneme stromovou strukturu a funkční propojení všech součástí budoucích stránek. Zapracujeme také na návrhu základního layoutu.

"Sledovat vývoj internetových aplikací je fascinující, před rokem by mě vůbec nenapadlo, jak daleko se posune a jak blízkou konkurencí desktopových programů začnou být."

(zdroj: Blog Lupa, květen 2007)

Atraktivní Grafický design

Grafický design je jednou z nejdůležitějších ingrediencí Vašeho webu. Navrhujeme moderní a graficky čisté stránky s propracovanou kompozicí a promyšleným originálním designem. Používáme moderní metody a přístupy tak, aby byl uživatel grafikou naveden vždy na to správné místo. Grafika se samozřejmě drží navržené linie a specifikovaného layoutu. Vše tvoříme s ohledem na optimalizaci, použitelnost i přístupnost.

Moderní technologie a standardy

Námi vytvářené weby vyhovují všem moderním internetovým standardům, zejména:

  • Kód stránek je validní XHTML 1.0 a CSS 2.1 dle organizace W3.
  • Stránky jsou přístupné podle většiny pravidel pro tvorbu přístupného webu (WCAG 1.0, Pravidla pro tvorbu přístupného webu MI ČR a podobně). „Většinou“ jsou myšlena ta pravidla, která nejsou v rozporu se zadáním a s praktickým použitím s ohledem na současné prostředí webu.
  • Pro texty používáme moderní unicode kódování utf-8.
  • Funkčnost webu testujeme ve většině používaných moderních prohlížečů. Zejména se jedná o prohlížeče: Mozilla Firefox 1.5+, Opera 9+, Safari 2+, Konqueror 3.2+ a Internet Explorer 6+. U starších a méně obvyklých prohlížečů nebude zaručen stejný vzhled, čímž ale nebude dotčena funkčnost webu.

Použitelnost a přístupnost pro všechny

Námi vytvořené stránky dodržují všechny důležitá pravidla pro použitelnost a přístupnost webu. To je důležité nejen pro handicapované uživatele.
Spousta uživatelů má např. nastaven větší font v prohlížeči pro lepší čitelnost. Nikdo neluští rád tmavě šedý text na světle šedém pozadí. Kdo by se rád ztratil v navigaci po stránce? Proč by měl uživatel neustále používat tlačítko zpět? Někdy si web prohlížím i z mobilu.

Proto dodržujeme tyto interní pravidla:

Navigace - Hlavní navigace by měla být konzistentní (stejná) na celém webu, měla by být snadno identifikovatelná (být vidět) a pochopitelná (čtyři barevné čtverečky bez popisku nikomu nic neřeknou). Uživatel by měl bez přemýšlení poznat, na které stránce se nachází.

Drobečková navigace - by měla být umístěna na obvyklém místě nad hlavním obsahem stránky a měla by jasně identifikovat cestu k právě zobrazené stránce ve struktuře webu. Poslední položka v drobečkové navigaci by měla indikovat právě zobrazenou stránku a neměla by být odkazem.

Všechny odkazy na webu by měly být dostatečně odlišené od okolního textu, a to nikoliv pouze barvou. Všechny odkazy, které nejsou součástí jasně vizuálně identifikovatelného navigačního bloku, by měly být podtržené (je to historicky zavedený standard a uživatelé jsou na něj zvyklí). Žádný text, který naopak odkazem není, by podtržen být neměl.

Velikost textu by měla být dostatečná a barva textu dostatečně kontrastní vůči pozadí. Pozadí stránek nebude obsahovat rušivé vzory.

Vypnutí skriptovacích jazyků (typicky Java Script) nesmí omezit uživatele s ohledem na jednoduchou dostupnost všech stránek.

Dobré postavení ve vyhledávačích

Díky použitým technologiím a našemu přístupu dbáme na SEO optimalizaci už od počátku tvorby. Již správným dodržováním všech internetových standardů dosahujeme nadprůměrných výsledků. Pro náročnější klienty pak nabízíme speciální SEO optimalizaci, kterou dokážeme dlouhodobě udržet Vaše webové stránky na předních pozicích ve vyhledávačích.

Orientace na ziskovost a návratnost investice

Už od počátečních návrhů a analýzy myslíme na to, že internetové stránky nejsou jen "pouhá vývěska někde na internetu".
Webové stránky pro naše klienty děláme tak, aby jim přinesly co nejvíce zisku, klientů, zákazníků. Aby prezentovaly a budovaly značku a staly se důležitým marketingovým nástrojem Vaší společnosti.

Trvalý vztah

Snažíme se o trvalý vztah mezi námi a našimi klienty, proto nabízíme služby jako je Web Content Management (správa obsahu webu), SEO optimalizaci nebo internetový marketing. Díky těmto službám můžete starosti s webem směle hodit za hlavu a starat se o Váš hlavní business.

Nový kabát - redesign

Fungují Vaše stránky pořád skvěle? Přesto jim něco chybí? Myslíte že by to chtělo trochu oživit?

Na Vaše stávající stránky navrhneme nový design se zachováním nebo optimalizací stávající funkčnosti. Umíme různé analýzy použitelnosti, které odhalí slabá místa Vaší webové prezentace. Ty spolehlivě identifikujeme a opravíme. Váš web bude po redesignu vypadat opět moderně a originálně. Vy i uživatelé Vašich stránek budou spokojeni.

Pokud se zajímáte o naše hotová řešení, podívejte se zde.

Jak získat slevu?

Výhodné ceny dosáhnete, pokud si u nás objednáte nejen tvorbu, ale také další služby. Nabízíme Vám různé analýzy, SEO optimalizaci nebo správu obsahu.

AREAL SYSTEMS s.r.o.
všechny nabízené služby arealsystems

Testování a výzkumy uživatelů

Použitelnost webových stránek

Optimalizace pro vyhledávače

SEO a SEM analýzy

Analýza ze statistik návštěvnosti

Audit přístupnosti

Strategický plán

Tvorba webů

Programování client-server aplikací

Flash animace a hry

Multimediální CD a DVD

Psaní textů pro web

Design

Grafické práce

Správa obsahu - CMS

Internetový marketing

Zvyšování návštěvnosti

Správa obsahu webu

Servis webu