zakázkový vývoj software zakázkový vývoj software

Zakázkový vývoj software

Mohly by Vás zajímat také hotové aplikace - Internetové aplikace na míru

Zaměřujeme se především na webové aplikace a internet, které dnes nabývají na významu a na hodnotě v podnikání u stále více společností. Firmy strategicky plánují a propojují své webové aktivity se širšími cíli celé organizace.

Internetová - intranetová client-server aplikace však nemusí vypadat jen jako obyčejné web stránky. Za pomoci moderních technologií uživatel pozná rozdíl mezi desktopovou aplikací a námi naprogramovanou internetovou jen ve výrazně větší rychlosti naší aplikace při zpracovávání a přenosu velkých objemů dat a vysoké rychlosti přístupu a vyhledávání v rozsáhlých, uživateli sdílených databázích.

Dokonalá integrace s desktopem - pracovní plochou Vašeho PC je možná díky novým technlogiím jako je Adobe AIR, Google Gears nebo Mozilla Prism. Aplikace následně bez problému ukládají uživatelská data na lokálním PC, jdou spustit i bez připojení na internet a umí svůj obsah synchronizovat až po opětovném připojení. Proto nemusíte mít obavy s notebookem na služební cestě připojeném přes GPRS-EDGE, 3G, CDMA, WiFi a podobně.

"Sledovat vývoj internetových aplikací je fascinující, před rokem by mě vůbec nenapadlo, jak daleko se posune a jak blízkou konkurencí desktopových programů začnou být."

(zdroj: Blog Lupa, květen 2007)

Vše pak umíme napojit na Vaše stávající serverové i desktopové aplikace. Což je důležité pro zachování kontinuity a cenných dat.

Předtím než se do toho pustíme

Nejdůležitější na celém vývoji aplikace je přípravná fáze. Při přípravě aplikace je potřebná důkladná identifikace a analýza potřeb klienta. Strávíme spoustu času s Vámi a Vašimi zaměstnanci při specifikaci jejich potřeb, monitoringu způsobu práce se stávající aplikací (IS, CRM atd.) a definování správných výstupů aplikace na různých uživatelských úrovních.
Tento přístup přináší snížení nákladů na samotné programování a ušetření spousty času při vývoji samotné aplikace. Předejdeme spoustě oprav, nejasností a často zbytečným požadavkům na změny v již téměř hotové aplikaci (které vývoj prodlužují a prodražují).

Bezpečnost

Je jeden z nejdiskutovanějších termínů. Žijeme v době, kdy jsou data častokrát cennější než jakýkoliv hmotný majetek (auta, budovy, vybavení...). Proto se u všech našich aplikací snažíme o co nejlepší poměr mezi bezpečností a uživatelskou přívětivostí.

Uživatel může každý krok potvrzovat kódem zaslaným šifrovanou SMS na jeho mobilní telefon, v tom případě bude aplikace jen velmi těžko použitelná.

Proto důsledně oddělujeme důležitá a méně důležitá data, nastavujeme různé úrovně zabezpečení a kombinujeme prvky aktivní i pasivní bezpečnosti. Důležité servery jsou důsledně odděleny od otevřeného internetu apod.

Uživatelská přívětivost

Aplikace vytváříme pro uživatele, ti s aplikací budou celé dny pracovat. Proto se zaměřujeme na co nejlepší použitelnost, jednoduchost a uživatelskou přívětivost.

Všechny důležité funkce musí být po ruce. Uživatel by neměl tápat a hledat, co které tlačítko znamená, kde najdu tu potřebnou sestavu, report apod.

Na vývoji uživatelského rozhraní pracují zkušení specialisté a vše testují na koncových uživatelích dané aplikace tak, aby bylo rozhraní aplikace šité na míru.
Je dokonce možné pro různé uživatelské skupiny navrhnout rozdílné UI, protože každý potřebuje přístup k jiným datům.

Manažer potřebuje různé sestavy, reporty, tabulky, adresáře a kalendáře..., skladník naopak snadný přístup k objednávkám, skladovým zásobám...

Internet je všude kolem nás (i Vás)

Velká výhoda plyne také z client-server řešení. Ke svým datům můžete mít přístup témeř odkudkoliv díky Vašemu mobilnímu telefonu, notebooku, z internetové kavárny na druhé straně zeměkoule nebo z PC u Vás doma.

Na celý život...

Předáním aplikace to však nekončí. Postaráme se o další vývoj, úpravy nebo vylepšení aplikace, kterou jsme pro Vás s láskou naprogramovali. Máme pro Vás i Vaše zaměstnance připravenou technickou podporu, která Vám vždy pomůže, když si nebudete vědět rady.
Zajistíme růst tak, jak budete potřebovat, Váš informační systém poroste s Vámi.

Víte, že při upgradu (rozšíření) naší aplikace nemusíte nic měnit na klientských stanicích (PC, notebook, mobil...)? Většina změn totiž probíhá v serverové části aplikace. Klientské stanice se pak automaticky updatuji bez zásahu obsluhy.

Jak postupujeme

Návrh a vývoj pořádného informačního systému (nebo jakékoliv větší aplikace), který Vám bude sloužit několik (i desítek) let, není určitě levná ani rychlá záležitost. Do systému - aplikace investujete spousty a potřebujete aby Vám vydělávala po celou dobu existence a ne jen "zbytečně" přidělávala práci.

 1. Nejdříve Vám pomůžeme utřídit Vaše potřeby a stanovit cíle, které má informační systém splňovat, jakých výsledků má dosahovat a co má být přínosem.
 2. Pak se společně s Vámi podíváme na požadovanou funkčnost a výstupy.
 3. Následuje fáze přesné specifikace, co všechno má přesně aplikace umět. Také pohled do budoucna je důležitý. Jakým směrem se chce společnost rozvíjet. Vše je to důležité pro jednoduchý a bezproblémový rozvoj aplikace, informačního systému apod. V budoucnu Vám to ušetří čas i peníze.
 4. Důležitá je také diskuse se zaměstnanci (nebo externími uživateli), potřebujeme vědět, jaké funkce by ocenili, co jim nejvíce zpříjemní, usnadní a urychlí práci. S informačním systémem budou přece nejvíce pracovat oni.
 5. Vše si pak shrneme a potvrdíme. V tomto okamžiku začíná práce na vývoji.
 6. Programátoři začínají programovat, navrhujeme databáze a grafici začínají pracovat na uživatelském rozhraní.
 7. Uživatelské rozhraní informačního systému pak průběžně testujeme na uživatelích a konzultujeme s nimi všechny důležité funkční prvky tak, aby se všem s aplikací dlouhodobě příjemně a efektivně pracovalo.
 8. Po dokončení programování přichází fáze testování, kdy se otestují všechny funkce, systém se naplní daty a po vyladění všech věcí se spouští.
 9. Ostré spuštění systému.
 10. I po kompletním předání se však o Váš informační systém dále staráme. Umíme zajistit technickou podporu jak software tak i hardware. Servisní zásah do 2 hodin od nahlášení problému je pro nás samozřejmostí.
 11. S postupem času, jak roste Vaše společnost, se vyskytují další potřeby, které může informační systém od nás uspokojit. Začneme pěkně od bodu č. 1.

Jak ušetřit?

Objednejte si u nás více služeb. Software vyvíjený na míru může být např. propojen s Vaší webovou prezentací. Jsme také pro dlouhodobější vztahy, pokud budete využívat našich služeb v delším časovém horizontu... zajímavé slevy Vás určitě neminou. Výrazně můžete ušetřit také pořádnou analýzou a přemýšlením nad vlastními potřebami. Ušetříte sobě i nám spoustu času = menší náklad na vývoj aplikace.

Je toho opravdu hodně, co by jsme Vám chtěli sdělit. Vývoj software na míru není nic jednoduchého. Nejlépe se domluvíme při osobním setkání. Kontaktujte nás.

AREAL SYSTEMS s.r.o.
všechny nabízené služby arealsystems

Testování a výzkumy uživatelů

Použitelnost webových stránek

Optimalizace pro vyhledávače

SEO a SEM analýzy

Analýza ze statistik návštěvnosti

Audit přístupnosti

Strategický plán

Tvorba webů

Programování client-server aplikací

Flash animace a hry

Multimediální CD a DVD

Psaní textů pro web

Design

Grafické práce

Správa obsahu - CMS

Internetový marketing

Zvyšování návštěvnosti

Správa obsahu webu

Servis webu